2807
04 خرداد 1402 - 12:22

برخی از مشکلات فعلی از دهه‌های گذشته بر جا مانده است

استاندار همدان گفت: برخی از مشکلات از دهه‌های گذشته بر جا مانده و طی یک و نیم سال گذشته خود را نشان داده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فارس از نهاوند، علیرضا قاسمی‌فرزاد ظهر امروز در نشست هم‌اندیشی مسئولان اظهار کرد: دولت مردمی برای حل مشکلات برنامه‌های زیادی دارد که با اجرای آنها بسیاری از مشکلات حل خواهد شد، برخی از مشکلات از دهه‌های گذشته بر جا مانده و طی یک و نیم سال گذشته خود را نشان داده‌اند.

وی با بیان اینکه برای پیگیری و اجرای توسعه جامع استان برنامه‌های خوبی تدوین شده است افزود: برای پیشبرد کارها برنامه یک ساله متناسب با سیاست‌های کلی دولت و منویات مقام معظم رهبری در سال گذشته تدوین و اجرا شد که نتایج خوبی نیز در بر داشت.

استاندار همدان افزود: در سال جاری متناسب با برنامه هفتم توسعه یک برنامه سه ساله تدوین شده که برای اجرای هر چه بهتر آن لازم است با کارشناسان به تصویب نهایی برسد.

وی افزود: در این برنامه مباحث رشد اقتصادی و سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری، عدالت‌محوری که شعار دولت سیزدهم است، دانش‌بنیان‌ها، ایجاد صنایع تبدیلی و اسناد بالادستی در نظر گرفته شده است.

قاسمی‌فرزاد در ادامه توجه بیشتر به تدوین قوانین را یکی از راهکارهای رفع موانع تولید عنوان کرد و گفت: آنچه که به عنوان مشکلات پیش روی مدیران قرار دارد در برخی موارد در زمینه قوانین است که اگر دقت بیشتری در هنگام تدوین آنها صورت گیرد می‌توان مشکلات بیشتری را برطرف کرد.

وی با اشاره به مشکل مسکن گفت: برخی قوانین در حوزه مسکن وجود دارد که مشکلاتی را ایجاد کرده است و ما نمی‌توانیم قانون را دور بزنیم اما در سطح استان انعطاف‌هایی را داشته‌ایم و موفق شدیم برخی مشکلات را برطرف کنیم.

پایان پیام/ 3140/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1237606